Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
Pewniaki to kolejne szkła RF może nawet w drugiej połowie roku:
RF 50mm f/1.8 IS STM
RF 70-200mm f/4L IS USM
RF 18-45mm IS STM
RF 100-400mm IS USM
RF 24mm f/2.8 IS STM Macro
powiem tak: jesli to sa pewniaki, to ja powtorze tylko moja mantre - Canon to jest firma optyczna, ktorej mocna strona sa topowe szkla. a poza tym daje do nich bardzo przemyslane uzytkowo puszki (bo ma tabun ludzi, ktorzy tego uzywaja i testuja w realu).

kazde jedno z tych szkiel wyglada jak atak na ten srodek spektrum (prosumer), tam gdzie jest uzytkownik R6 i (niemala) czesc uzytkownikow R5, czyli tam gdzie jest i bedzie najwiekszy wolumin sprzedazy.

ciekawi mnie to 24 macro. to jest cos nowego. niespotykana ogniskowa do makro, ale taka egzotyka dobrze sie sprawdza w pompowaniu marketingowym - jest z czego nakrecic material "co to my potrafimy zrobic, czego nikt inny wczesniej nie dal". co nie jest pewnie prawda (ze nikt inny wczesniej, zdaje sie Sigma miala UWA macro drzewiej), ale taki RF 24 macro bedzie dostatecznie nietypowy a przy tym bedzie przystepny cenowo zeby dzialac ludziom na wyobraznie

reszta wyglada jak rozszerzenie oferty o znane istniejacemu uzytkownikowi EF obiektywy. tylko pewnie optycznie bardziej wybajerzone no i rozwiazujace problem Canona ze zbyt niskimi cenami wariantow EF (takiego 50 STM chocby, wersja RF z IS raczej ponizej 400 EUR nie zejdzie )

ten RF 50/1.8 IS mnie ciekawi. to jest ogniskowa, ktora skorzysta na stabilizacji, ale dotychczasowe krotsze stalki Canon z IS (ponizej 100L) o ile ostrosc maja swietna, o tyle ich bokeh smierdzial. obawiam sie, ze RF 50 IS byl raczej projektowany dla ostrosci a nie dla bokehu. no ale pozyjemy zobaczymy...

Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
Ma się też pojawić jakieś szkło EF + jakiś nowy adapter
400/4 DO II ?


Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
Prawdopodobnie też będzie pod koniec roku zaawansowana pucha M
i pewniak: kolejne szkła pod koniec roku do tego systemu.
to jest pewniak? po co zaawansowana puszka do systemu, w ktorym oprocz 32/1.4 i ewentualnie 22/2 lub 28 macro nie ma uczciwej (nawet nie mowiac o zaawansowanej) optyki?

mi sie wydaje, ze M6II to jest maks co bedzie w M-ce. do kompletu z 18-150 to wpisuje sie w jakas nisze rynkowa. ale cos wiecej? musieliby zrobic M5II z normalna ergonomia (w sensie: duzo bardziej to co zrobili w R6 niz ten wypierd funkcjonalny M5I) ale od razu tez sypnac combosem: uczciwe optycznie 18-55 (zadnych skladakow!), porzadne malutkie 16/2 i ewentualnie jakis 52/1.4 nonIS (opatentowany bokeh jak 32/1.4, w ogniskowej gdzie to ma jakies znaczenie). bez tego... dla kogo ten korpus by byl? dla tych kilku osob, ktorym wystarczy 32/1.4 badz 22/2?

Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
O lustrzankach zupełna cisza ......
zero zaskoczenia.

1-ke zaktualizowali
R5 sonduje rynek obecnych uzytkownikow 5D4/5Ds
R6 sonduje obecych 5D3/6D/6D2/7D2
7-ka jest do aktualizacji ale pewnie chca to jeszcze rzeciagnac
90D jest nowiutki

z trabantami 850D/77D sa na rozdrozu ale te modele jeszcze sa na tyle nowe ze mozna poczekac. to co tutaj zrobia (zapewne w 2021) bedzie jakims papierkiem lakmusowym Canona. bo jego nastepca powinien byc cropowy RF, tylko najpierw Canon musi wystrzelac wszystkie pelnoklatkowe obiektywy RF, zeby zaczac klepac warianty do cropa.

pewnie na przetrwanie wyklepia jakiegos 900D z matryca 90D i kitem 18-55 STM w zestawie. co ma sens: to jest tanie jak barszcz, doskonale doszlifowane funkcjonalnie i jest kupe taniej optyki do tego. maly seksapil w obliczu natloku piany o bezlusterkowcach, ale dla potencjalnych klientow nadal swietny zakup.

poza tym to pozostaje im klepanie nastepcy 250D czy ewentualnie 2000D/4000D jesli jeszcze smartfony tego rynk dostatecznie nie zzarly