Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 80

Wątek: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

  1. #41
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    711

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Ja kupiłem komputer w 2013 roku bodajże. Używkę za 3000-3500zł. Rok temu go ulepszyłem o procesor, kartę graficzną i dysk SSD i aktualnie to: 4790K, GTX 1660Ti, 16GB Ram, SSD i jestem zadowolony na moje potrzeby. Choć swoją akurat grałem wtedy w Red Dead Redemption 2 (nie wiem czy właśnie ta gra nie skłoniła mnie do upgrade'u, nie pamiętam już) mając 4670K i GTX970. Jak zmieniłem na to co wyżej, to nie dość, że mogłem ustawić grafikę na niemal najwyższe detale, to fpsy wzrosły dwukrotnie . Przeskok niesamowity.

    Nawet w ten cały Cyberpunk grałem chwilę, ale tutaj już mniej więcej średnie detale i niekiedy fpsy spadały (ale nie jakoś dramatycznie, myślę, że około 25-30fpsów. Grywalnie nadal było). Z tym, że ja jestem wychowany na np GTA Vice City, gdzie tam nad morze/ocean się wychodziło, gdzie była taka ogromna przestrzeń, to mi na moim ultra starym komputerze klatki spadały do 6-7/s mniej więcej jak akurat powiedzmy patrzyłem na budynki/miasto. Będąc akurat w tym rejonie musiałem patrzyć w górę na niebo, żeby fpsy urosły na grywalne . Dało się? Dało. Nie przeszkadzało mi to jakoś zupełnie. Nie jestem jakimś maniakiem graficznym i nie podniecam się na jakieś super detale w grach. Jest mi to obojętne, choć może zagrałbym jeszcze kiedyś w Wiedźmina na full detalach. Ta gra robiła wrażenie. To jedyna gra, gdzie zatrzymywałem się, żeby... podziwiać zachód/wschód słońca i naturę w grze, bez kitu . A tak to World of Tanks, czy Football Manager. Tam nie potrzeba RTXów :P

  2. #42
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 439

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    Ja kupiłem komputer w 2013 roku bodajże. Używkę za 3000-3500zł. Rok temu go ulepszyłem o procesor, kartę graficzną i dysk SSD i aktualnie to: 4790K, GTX 1660Ti, 16GB Ram, SSD i jestem zadowolony na moje potrzeby. Choć swoją akurat grałem wtedy w Red Dead Redemption 2 (nie wiem czy właśnie ta gra nie skłoniła mnie do upgrade'u, nie pamiętam już) mając 4670K i GTX970. Jak zmieniłem na to co wyżej, to nie dość, że mogłem ustawić grafikę na niemal najwyższe detale, to fpsy wzrosły dwukrotnie . Przeskok niesamowity.

    Nawet w ten cały Cyberpunk grałem chwilę, ale tutaj już mniej więcej średnie detale i niekiedy fpsy spadały (ale nie jakoś dramatycznie, myślę, że około 25-30fpsów. Grywalnie nadal było). Z tym, że ja jestem wychowany na np GTA Vice City, gdzie tam nad morze/ocean się wychodziło, gdzie była taka ogromna przestrzeń, to mi na moim ultra starym komputerze klatki spadały do 6-7/s mniej więcej jak akurat powiedzmy patrzyłem na budynki/miasto. Będąc akurat w tym rejonie musiałem patrzyć w górę na niebo, żeby fpsy urosły na grywalne . Dało się? Dało. Nie przeszkadzało mi to jakoś zupełnie. Nie jestem jakimś maniakiem graficznym i nie podniecam się na jakieś super detale w grach. Jest mi to obojętne, choć może zagrałbym jeszcze kiedyś w Wiedźmina na full detalach. Ta gra robiła wrażenie. To jedyna gra, gdzie zatrzymywałem się, żeby... podziwiać zachód/wschód słońca i naturę w grze, bez kitu . A tak to World of Tanks, czy Football Manager. Tam nie potrzeba RTXów :P
    ... aż pojawiło się w LR Denoise i trzeba kupić RTX
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #43
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 683

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    A tak to World of Tanks, czy Football Manager. Tam nie potrzeba RTXów :P
    Dokładnie, dorzuciłbym jeszcze CS:GO 2 choć na max detalach wygląda naprawdę lepiej niż na LOW.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    ... aż pojawiło się w LR Denoise i trzeba kupić RTX
    Może nie trzeba, ale jest jednak szybciej niż jakiś GTX 1050 Ti.

  4. #44
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Kraków
    Posty
    711

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    #Marfot - haha, nawet nie używam LR tylko wolę PS :P w zasadzie jak się tak człowiek zastanowi, to wcale nie potrzebuję takich technologii. Przeżyję, choć nie powiem, że to kusi, żeby sobie coś kupić.

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 439

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez mystek Zobacz posta
    #Marfot - haha, nawet nie używam LR tylko wolę PS :P w zasadzie jak się tak człowiek zastanowi, to wcale nie potrzebuję takich technologii. Przeżyję, choć nie powiem, że to kusi, żeby sobie coś kupić.
    Jest jeszcze nowość w postaci: Neural network Image Processing Tool - płatny dodatek do DPP. Nie mam tego ale dla oponentów LR to jakaś alternatywa. Nie wiem jakie ma wymagania sprzętowe.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 126

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    ja już mam mocne ciągoty na nowego laptoka, ale te maczki Air 15 nie chcą spadać z ceny, a niby sprzedaż maczków leci na łeb na szyję
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  7. #47
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    1 336

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Jest jeszcze nowość w postaci: Neural network Image Processing Tool - płatny dodatek do DPP. Nie mam tego ale dla oponentów LR to jakaś alternatywa. Nie wiem jakie ma wymagania sprzętowe.
    ciekawe nawet nasz ulubiony producent zaczyna zbierać miesięczną kasę z subskrybcji może bym kupił ale DPP jako całość mnie odrzuca choć wynik produkuje "bez większej tragedii", niedługo wyjdzie korpus z otworem na monety - pieć monet włacz loga na poł godziny, pięć monet włącz 8k/60, pięć monet włącz interfejs z R5C na R5
    EOS 3, 5D, R5

  8. #48
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Ja mam GTX 1070 kupioną kilka lat temu używaną za tysiąc zlotych i do niej podłączone trzy monitory 1920x1200. Wykorzystuję do symatorów lotu, pociągów i wyścigów samochodowych (X-Plane 12, rFactor, Assetto Corsa Competizione, SimRail itp.). Karta daje radę na średnich ustawieniach grafiki. Zmiana na droższą kartę dałaby może jakąś poprawę grafiki ale niewspółmiernie małą w stosunku do poniesionych wydatków.

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 126

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Brakuje 1 monitora do 4k
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  10. #50
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 417

    Domyślnie Odp: Odszumianie SI w Ligtroom - czas

    Brak potrzeby posiadania monitora 4k.

Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •